Trakų kultūros ir meno centras

Dusmenų dramos mėgėjų kolektyvas

Kolektyvo vadovė Rima Karsokienė. Dusmenų kaimo, dramos mėgėjų kolektyvas veikia jau daugiau kaip 60 metų, yra kuruojamas Trakų kultūros rūmų. 

Dusmenų dramos kolektyvas jungia iki 10 atlikėjų. Spektaklius statome dzūkų tarme, lengvo turinio, suprantamus. Į metus dusmeniškius pakviečiame dviems premjeroms per Velykas ir Kalėdas.  Vėliau seka gastrolės savame rajone, Alytaus, Varėnos, Prienų, Lazdijų rajonuose. 

Mus domina dzūkų etninė kultūra, dzūkiška tarmė, dainos, papročiai, kalba. Epizoduose naudojame daug scenų iš senolių pasakojimų, atsiminimų, posakių. Išlaikome dzūkišką kalbą, ją puoselėjame. 

Pagrindinis kolektyvo tikslas: nepamiršti senelių ir prosenelių kalbos, tradicijų, jas skleisti kitiems, ypač jaunimui. Dalyvaujame teatrų festivaliuose „Vėtrungė“, „Ant marių kranto“ ir kt. Dusmenyse jau tradiciniu tapo dramos mėgėjų teatrų festivalis „Prie Dusmenos“. 

Daug gastroliuojame kaimyniniuose Alytaus ir Varėnos, Prienų  rajonuose. Kasmet gastrolėse suvaidiname iki dešimt kartų. Kolektyvas veikia nuo 1960 metų. Tai laisvalaikio užimtumo forma Veiklos vieta – Dusmenų kaimas, o pagrindinis klausytojas – gyventojai.  

Teatrą mėgsta jauni ir pagyvenę. Talentų ieškome nuolat ir kiekvienam vaidinimui, jie yra labai reikalingi. 

Kolektyvo vadovė Rima Karsokienė, tel. +37061006653, el. p. karsokiene@gmail.com

dusmenys