Trakų kultūros ir meno centras

Trakų Karališkasis Teatras

Trakų Karališkasis Teatras

Trakų Karališkasis teatras įkurtas 1991 metais. Nuo įkūrimo pastatyta 40 spektaklių, vaidino daugiau nei 50 aktorių. Dalyvauta daugelyje mėgėjų teatrų festivalių Lietuvoje. Teatras nuolat dalyvauja Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūros „Atspindžiai“ ne tik zoninėse, bet ir respublikinėse šventėse, kur yra pelnęs ne tik diplomus įvairiose nominacijose (pavyzdžiui, „Ryškiausias sezono debiutas“, „Ryškiausia epizodinio vaidmens atlikėja“, „Ryškiausias epizodinio vaidmens atlikėjas“, „Ryškiausia sezono scenografija“), bet ir buvo apdovanotas pagrindiniais prizais nominacijose „Ryškiausias epizodinio vaidmens atlikėjas“ – 2006 m. ir 2008 m.  Geriausiu 2018 m. suaugusiųjų mėgėjų teatru ir jo vadovu pripažintas Trakų karališkasis teatras ir jo vadovas Robertas Čuta, teatras apdovanotas „Aukso paukšte“.

Teatras dalyvavo ir festivaliuose užsienyje – Lenkijoje, Baltarusijoje. Atstovavo Lietuvos mėgėjų teatrui pasauliniame festivalyje Norvegijoje. Taip pat prisidėjo organizuojant pirmąjį Šiaurės Europos šalių mėgėjų teatrų festivalį Trakuose. 2017 m. teatras buvo išvykęs gastrolių į Gruziją.

2018 m. teatras dalyvavo tarptautiniame meno festivalyje „Transmisijos“ Žešuve (Lenkija), kur pasirodė su spektakliu „Karūnos šešėlyje – legenda apie Vytautą Didįjį“.
2019 m. dalyvavo tarptautiniame meno festivalyje „Transmisijos“ Košicėje (Slovakija), kur pasirodė su spektakliu „Klajojantys miglose“, pagal S. Kozlov „Ežiukas rūke“.
2020 m. teatras pastatė naują premjerą A. Fromo-Gužučio „Gudri našlė“ (rež. Justina Bendinskytė).
Taip pačiais metais Trakuose vykstančio tarptautinio menų festivalio „Transmisijos“ pasirodė su spektakliu S. Mrožek „Našlės“ (rež. Robertas Čuta). Metų pabaigoje premjera – spektaklis vaikams „Viskas bus gerai“, pagal S. Geda „Ką senelis padarys, viskas bus gerai“ (rež. Robertas Čuta).

2021 m. teatro aktoriai dalyvavo filmo – spektaklio „Dvasiškai atgimę“ Trakų pilyje filmavime.
Šis filmas – tai bendras Trakų kultūros rūmų, Trakų karališkojo teatro, Trakų istorijos muziejaus, Trakų istorinio nacionalinio parko, Vilniaus lenkų teatro „Studija“ ir Lenkijos televizijos projektas. Šis filmas – spektaklis pasakoja apie kunigaikščio Radvilos bei lenkų ir lietuvių didikų diskusijas bei istorinius įvykius prieš priimant Abiejų Tautų Respublikos konstituciją (1791).
Vasara pristatėme dar vieną premjerą pagal. A. Mickevičių „Virtuozas“ (rež. Vytautas Mikalauskas ir Justina Bendinskytė). Taip pat su šiuo spektakliu dalyvavome tarptautinio menų festivalio „Transmisijos Balticum“. Metus pabaigėme gastrolėmis į Estiją Parnu miestą. Šių gastrolių metu pasirodėme su spektakliu pagal. A. Mickevičių „Virtuozas“ (rež. Vytautas Mikalauskas ir Justina Bendinskytė).
2021 m. nominacijoje „Ryškiausias moters vaidmuo“  festivalyje „Tegyvuoja teatras“ pripažinta ir statulėlė įteikta Trakų Karališkojo teatro spektaklio Aleksandro Fromo-Gužučio „Gudri našlė“ aktorei Irenai Jocienei už Našlės vaidmenį (rež. Justina Bendinskytė).

2022 m. pradėjome su premjera moterišką versiją Neil Simon „Keista pora“ (rež. Robertas Čuta). Tais pačiais metais gavome kvietimą į tarptautinį konkursą-festivalį GRAND FESTIVAL Italijoje, Pesaro mieste, kur išvykome su spektakliu „Virtuozas“ (rež. Vytautas Mikalauskas ir Justina Bendinskytė) atstovauti Lietuvą ir Trakų raj., o grįžome su II vietos laureato diplomais, medaliais ir taure.

Kas dvejus metus teatras rengia mėgėjų teatrų festivalį „Kanapė“.
Šiuo metu aktyviai teatro veikloje dalyvauja apie 20 narių.

Naujausi teatro spektakliai, kuriuos būtų galima parodyti po vos kelių repeticijų: Liudvikos Didžiulienės – Žmonos „Lietuvaitės“ (rež. Vytautas Mikalauskas), Rėjaus Kūnio „Per daug vedęs taksistas“ (rež. Robertas Čuta), „Karūnos šešėlyje – legenda apie Vytautą Didįjį“ (scenarijaus autorius ir režisierius Vytautas Mikalauskas), Antono Čechovo „Piršlybos“ (rež. Robertas Čuta), „Klajojantys miglose“, pagal S. Kozlov „Ežiukas rūke“ (rež. Slawomir Gaudyn, Edvard Keizik), spektaklis vaikams „Viskas bus gerai“, pagal S. Geda „Ką senelis padarys, viskas bus gerai“ (rež. Robertas Čuta), A. Fromo-Gužučio „Gudri našlė“ (rež. Justina Bendinskytė), pagal. A. Mickevičių „Virtuozas“ (rež. Vytautas Mikalauskas ir Justina Bendinskytė), Neil Simon „Keista pora“ (rež. Robertas Čuta).

Repetuojama vakarais Trakų kultūros rūmų žiūrovų salėje.

Teatrui vadovauja režisierius Robertas Čuta. Kontaktai: cuta1970@gmail.com, tel. 8 608 518 57
Teatro vadybininkė Justina Bendinskytė. Kontaktai: justina.bendinskyte@gmail.com, tel. 8 615 524 36