Trakų kultūros ir meno centras

Onuškio liaudiškos muzikos kapela SAMĖ

2002 m. kovo mėnesį, devyni žmonės  iš skirtingų Onuškio krašto vietovių,  mokantys groti , neabejingi liaudies dainai ir muzikai, susirinko Onuškio kultūros namuose  ir nutarė suburti kolektyvą –Onuškio liaudiškos muzikos kapelą. Entuziazmo ir noro netrūko, nes pirmasis  pasirodymas įvyko jau po mėnesio .

Metai bėga greitai, įvykiai keičia įvykius, į kolektyvo gretas įsiliedavo nauji žmonės, vaikai, jaunimas, kurie užaugdavo mūsų akyse ir pakėlę sparnus su daina išskrisdavo  savo gyvenimo keliais. Žmonės keitėsi, bet kapela išliko ir tęsia kūrybinę veiklą. Dabartinė kapelos sudėtis – 12 dalyvių. Penkios vokalistės ir septyni įvairiais muzikos instrumentais grojantys ir dainuojantys muzikantai. 2017-ieji –kolektyvui  jubiliejiniai metai, kapela tradicinės Onuškio krašto šventės „Dviejų gimtinių nebūna“ ( liepos 6-ąją ) metu pažymėjo 15-os metų kūrybinės veiklos sukaktį. Buvo pristatytas naujas liaudiškos muzikos kapelos pavadinimas – “SAMĖ” ( šalia Onuškio tekantis upelis ).

„Samė“ -tai ne tik žmonių grupė, tai gilus lietuviško paveldo pažinimas, aktyvus bendravimas tarp įvairių kartų muzikantų, draugystė visam gyvenimui, organizacinis darbas, atsakomybės ugdymas, turiningos šventės , išvykos, koncertai miestuose ir miesteliuose, salėse ir įvairių įvairiausiuose lauko renginiuose Trakų rajone, Lietuvoje ir už jos ribų. „Samė“, siekdama propaguoti ir skleisti lietuvių liaudies muzikos tradicijas, mielai dalyvauja įvairiuose renginiuose. Kvieskite ir mes atvyksime. Mūsų kredo- niekada nesenti širdimi.

 

Kolektyvo vadovė-Gražina Kulbickienė