Trakų kultūros ir meno centras

Tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS

 

Tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS – išskirtinis reiškinys Europos plotmėje, kurio tikslas yra bendros erdvės sukūrimas idėjų, vertybių bei bendro kultūrinio palikimo mainams. Tai unikalus ir didžiausias festivalinis projektas, organizuojamas Europos šalyse.

2018 m. Lenkijoje, Žešuve, pirmą kartą buvo surengtas tarptautinis menų festivalis „TRANS/MISIJOS“, kuriame dalyvavo Lenkija (Žešuvas), Slovakija (Košicė), Čekija (Ostrava), Vengrija (Debrecenas), Ukraina (Lvovas) ir Lietuva (Trakai). Festivalis pradėtas organizuoti Lenkijoje, bet įgyvendinamas ir dalyvaujančiose šalyse.

2019 m. festivalio estafetę perėmė Slovakijos Košicės miestas. 2019 m. rugsėjo 8 – 14 d. Košicėje (Slovakijoje) įvyko antrasis Tarptautinio menų festivalio TRANS/MISIJOS suvažiavimas, kuriame susijungus Trakų Karališkojo Teatro, Vilniaus lenkų teatro „Studija“ ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro aktoriams buvo parodyta spektaklio „Klajojantys miglose“ pgl. S. Kozlovą, premjera. Taip pat Lietuvai atstovavo TKR šokio ir ugnies studija „Čiutyta“, instrumentinis ansamblis „Serenada“, TKR meno galerijos „Fojė“ paroda. TKR jau antrą kartą dalyvauja profesionalių teatrų renginyje, tad mūsų miestui tai yra didelė garbė ir atsakomybė.


2020 m. rugsėjo 13-20 d. Tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS bus organizuojamas Trakuose, įrašytas į „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė“ projekto renginių programą. Šis projektas įsibėgėja ir bus plečiamas, idant žiūrovams būtų pristatytas Rytų Europos dalies likimas menininkų akimis, pabrėžtas bendras istorinis ir kultūrinis palikimas bei noras kurti bendrą erdvę europietiškoje įvairovėje.

Dėl dalyvavimo festivalyje kreiptis Tel. +37068462648, el. p. transmisijos@gmail.com

Daugiau informacijos > Trans/misijos facebook paskyroje

 

 

Prasidėjo tarptautinis menų festivalis | TransMisijos

Antroji diena | TransMisijos

Tarptautinis menų festivalis įsibėgėja | TransMisijos

Karininko užrašai ir Rossini kortos festivalyje | TransMisijos

Programoje neeilinis spektaklis mažiesiems | TransMisijos

Ypatinga festivalio diena, ypatingai tautai ir valstybei – kaimynei Lenkijai

Paskutinę tarptautinio menų festivalio TRANS/MISIJOS dieną užbaigė ukrainiečių ir latvių meninė programa

Apie mus >>> 15min.lt