Trakų kultūros ir meno centras

Joninės Trakų rajone

Birželio 22 dieną praūžė linksma, pilna šokių, dainų ir tradicijomis apipinta Joninių šventė Aukštadvaryje. Paparčio žiedo ieškojome gražioje vietoje, prie naujojo parkelio, šalia žavaus tvenkinio. Trakų kultūros ir meno centro Aukštadvario etnografinio ansamblio “Verknė” moterys prie ąžuolu apipintų vartų pasitiko svečius, nuplovė rankas vandeniu, nušluostė lininiu rankšluosčiu. Vartų dekoracijomis pasirūpino Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus mokiniai ir dailės mokytoja Nijolė Mečkovskaja. Šventės metu floristė Violeta Nairanauskienė mokė pinti vainikėlius.

Joninių šventę tradiciškai pradėjo Trakų kultūros ir meno centro Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Nava“ (vad. Rimutė Blikertienė), sveikinimo žodį tarė Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, Lietuvos Respublikos seimo narė Edita Rudelienė, Lietuvos Respublikos seimo narys Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, Aukštadvario seniūnijos seniūnė Ramunė Bartkevičienė, linkėjimus ir ąžuolo vainiką perdavėme Trakų rajono savivaldybės vicemerui Jonui Kietavičiui. Joninių šventėje taip pat dainavo Trakų kultūros ir meno centro Dusmenų folkloro ansamblis (vad. Rima Karsokienė); Trakų kultūros ir meno centro Grendavės vokalinis moterų ansamblis „Versmė“ (vad. Lina Ramanauskaitė-Kuzmich); Trakų kultūros ir meno centro Tiltų kaimo kapela (vad. Vaiva Neteckienė), Trakų kultūros ir meno centro Onuškio liaudiškos muzikos kapela „Samė“ (vad. Gražina Kulbickienė), Šokių pankroko su muzikos elementais grupė „Gė̄døs Stüłpås“.

Visą šventę vainikavo Grupės  „DAR“ pasirodymas. Grupės atlikėjai dainavo visiems žinomas, smagias dainas, taip pat ir savo kūrybos dainą. Vėliau svečiai šoko, dainavo ir šėlo kartu su DJ Vytautu Kubiliumi.

 

Joninių šventės metu sveikinome varduvininkus, Aukštadvario seniūnija kiekvienam padovanojo kepures su Aukštadvario seniūnijos herbu, buvo įteikti Aukštadvario bibliotekos vyr. bibliotekininkės Ramunės Jarmalavičiūtės pinti ąžuolo vainikai, taip pat vyko  ir taikliausio varduvininko rinkimai, visi Jonai, Janinos ir Rasos išbandė savo taiklumą mesdami vainikėlį ant karties. Buvo daug juoko ir smagių, įsimintinų akimirkų.Aukštadvario sporto klubo vadovas, Gediminas Pociūnas vykdė
sporto varžybas, vyko šios rungtys „Vynio kalimas į kaladę“, „Taiklioji ranka”, “Kūjo laikymas”, prizus įsteigė Aukštadvario sporto klubas ir Aukštadvario seniūnija. Šventės metu vaikai taip pat buvo užimti: šokinėjo, čiuožinėjo ant batuto, meistrė Ana Šubina piešė vaikučiams veidelius ir žinoma kaip gi be saldumynų! Vaikai smaguriavo ledus, saldainius ir kitus saldumynus.

 

Kokios Joninės be tradicijų, Trakų kultūros ir meno centro Grendavės vokalinio moterų ansamblio „Versmė“ moterys su dainomis ir ugnies fakelais nunešė nupintus vainikus ir paleido juos į vandens telkinį, taip atsidėkodamos vandeniui ir prašydamos, kad vanduo, Joninių naktį, įgautų gydančių savybių. Padėkojusios vandeniui su degančiais fakelais uždegė Joninių laužą, joms talkino Aukštadvarietis Nerijus Perednis. Malkomis šventę aprūpino Aukštadvario girininkija.

Esame labai dėkingi rėmėjams Trakų rajono savivaldybei, Aukštadvario seniūnijai, Trakų kultūros ir meno centrui, Kaimo turizmo sodybai “Vytauto kaimas”.

 

Trakų kultūros ir meno centro Aukštadvario padalinio kultūrinių renginių organizatorė Miglė Dalgėdaitė

 

 

 

 

 

Joninių naktis trumpa Grendavėje! Nuo tradicinių apeigų iki magiško šventinio koncerto

Nuo 18:30 val. Joninių vartus atverė Vilkokšnio vaidilutės. Magiškoje Joninių šventėje visų laukė įvairios veiklos ir pramogos: kvietėme į vainikų pynimo dirbtuves  su menininke, dailininke, žolynų žinove ir gamtos mylėtoja Virginija Aliukone, susitikome su „Laumių žirgai“ žirgyno žirgais Candy-man ir Aras. Vilkokšnio ežero pakrantėje buvo galima apžiūrėti F2 vandens formulių motorlaivį, kurį aprodė ir papasakojo Europos čempionate lenktyniaujantis Povilas Launykas.

Joninės ypatinga šventė, todėl visų laukė magiškos apeigos Vilkokšnio ežero pakrantėje, vainikėlių plukdymas, prie kurio kvietė prisijungti Grendavės moterų vokalinio ansamblio „Versmė֨” moterys, šventinis nakties laužas, kurį padėjo įkurti Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Dovilė Daudaitė.

 

 

Skambėjo daug gražios muzikos, savo pasirodymais užbūrė Grendavės moterų vokalinis ansamblis „Versmė“, Tiltų kaimo kapela, Onuškio liaudiškos muzikos kapela „Samė“ ir liaudiškos muzikos kapelija „Pivašiūnai“, šventėje taip pat pasirodė Lietuvos talentų žvaigždė – superfinalininkas Darvinas Tamulynas. Renginį vedė, nuotaiką garantavo ir gero ūpo linkėjo charizmatiškasis Giedrius Leškevičius. Įspūdingu gyvo garso koncertu vakarą nepamirštamu sukūrė grupė FC Baseball. O, kad ši naktis taptų dar labiau įsimintina, savo ugningu pasirodymu šventinį vakarą vainikavo šokio ir ugnies studija „Čiutyta“.

Šventėje taip pat dalyvavo gausus būrys garbingų svečių: LR Seimo narė Edita Rudelienė, Seimo narys Aidas Gedvilas, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, admistracijos direktorė Dovilė Daudaitė, Vytautavos parapijos klebonas Juozas Bakšys, Trakų kultūros ir meno centro direktorė Joana Giedraitytė.

Grendavės seniūnijos, Trakų kultūros ir meno centro Grendavės padalinio vardu, Grendavės bendruomenės „Žiburys” dėkojame: Trakų rajono savivaldybės administracijai, Trakų kultūros ir meno centro kolektyvui, visiems kurie prisidėjote ir padėjote sukurti užburiančią, magišką ir įsimintiną šventę: Beatai Blažonienei,  Nerijui Jarašiui, Nerijui Malinauskui , Ramunei Masonienei, Kristinai Jankauskaitei, Vidai Matulevičienei, Vaidai Alikonienei, Nijolei Gliebienei, Irenai Dobrovolskienei, Brigitai Zubrickienei, Ritai Zubrickaitei, Linai Bermonienei, Danguolei Alikonienei ir visiems kitiems.

 

 

 

JONINIŲ SUSITIKIMO VIETA NEPAKEIČIAMA, GRENDAVĖ, O DAR GERIAU GRENDAVĖS PAPLŪDIMYS!

Trakų kultūros ir meno centro Grendavės padalinio kultūrinių renginių organizatorius Vytautas Lekevičius

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *