Opera Trakuose!

Gegužės 26 d. po Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos skliautais  įvyko dar vienas projekto “Opera” renginys, kurio metu ansamblis „Duo Baroko“  žiūrovus kvietė į  muzikinę kelionę „Theatrum mundi: baroko muzikinės vizijos”. Kelionės vedlėmis buvo operos  dainininkė Renata Dubinskaitė (sopranas) ir klavesinininkė Vaiva Eidukaitytė – Storastienė.

Muzikinės kelionės metu atlikėjos  pasakojo operos žanro atsiradimo istoriją bei muzikines tendencijas – nuo ankstyvojo baroko XVII a. pradžios iki vėlyvojo baroko XVIII a. vidurio, susipažįstant su svarbiausiais itališko, prancūziško, angliško, vokiško ir ispaniško baroko kompozitoriais,  su svarbiausiais baroko personažais –  Amūru ir Venera, su dažniausiai perteikiamais jausmais (triumfas, rauda, ironija, meilė, kerštas, atgaila ir t.t.), su šokio, improvizacijos elementais ir kitais svarbiais aspektais, padedančiais šią muziką pažinti ir pamilti.

Įspūdingai nuskambėjo Renatos Dubinskaitės balsas bei senovinio instrumento garsai, už kuriuos po concerto nuoširdžiai dėkojo žiūrovai. Jie domėjosi ne tik barokine muzika, bet ir pačiu instrument, jo sandara, kokiu būdu išgaunamas subtilus klavesino garsas.

Trakų kultūros ir meno centras nuoširdžiai dėkoja už priėmimą gerbiamam klebonui Jonui Varaneckui.

Žiūrovų lauksime projekto “Opera” baigtiniame nuotaikingame renginyje “Gyvenimas pašvęstas dainai”, skiriamas Lietuvos operos pradininkams Kiprui ir Mikui Petrauskams atminti. Koncertas vyks Onuškyje – mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje, Birželio 29 d. 12.00 val. Kipro Petrausko aikštėje. Koncertuos du puikūs operos atlikėjai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas.

Opera kviečia!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *