Trakų kultūros ir meno centras

Trakų vasara 2024

Gegužės 31 d.-birželio 1-2 d. praūžė vasaros miesto ir rajono sezono pradžią skelbiantis renginys „Trakų vasara 2024“, kurio pagrindinis tikslas yra skleisti kultūrinį džiaugsmą. Renginys kiekvienam gyventojui ir atvykusiam dovanojo galimybę visapusiškai pažinti senąją sostinę. Nuo interaktyvių žaidimų ir maršrutų, iki Rotušės Turgaus, rekordinės eisenos, koncertų, įspūdingų lazerių fejerijų. 

Kasmet Trakų vasaros šeštadienio rytą Trakų kultūros ir meno centro aikštę užvaldo vaikai ir jiems skirta šventė. Šiais metais šventėme SPALVOTAI. Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius paskelbė šventės pradžią ir pradėjome švęsti su nuostabiais vaikų kolektyvai iš Kauno: CACA,  SAULĖS VAIKAI, LINKSMASIS DO ir jų vadovė Jūratė Miliauskaitė. Finalinę dainą vaikai kartu su vadove skyrė brangiausiems tėveliams ir mamytės. Visos šventės metu taip pat džiugino: Džiaugsmo skrynelė-piešimas ant veidukų, prizai, siurprizai, saldumynai, cukraus vata, batutai, karuselės, žaidimai, laikinos tatuiruotės ir nemokami ledai. Dėkojame kolektyvams ir rėmėjams – KarKar ledai.

Pasilinksminus vaikų šventėje formavosi šventinė eisena, kuri šiemet buvo rekordinė. 36 registruotos įstaigos, organizacijos, pavieniai dalyviai, kurie sudarė per 750 asmenų. Eisena ypatingai sužibėjo spalvingais dalyviais, jų kūrybiškumu, siekiant prisistatyti, švęsti miesto šventę ir kurti bendrą puikią atmosferą. Eisena žygiavo iki pat šv. Jono Nepomuko koplystulpio, kur prisistatė ir pasirodė šventės svečiams. Buvo nepaprastai gera kartu kurti bendrą emociją ir pajausti Trakus.

Norime nuoširdžiai padėkoti visiems dalyvavusiems:

Pabradės fanfariniam orkestrui ir jo vadovui  B. Vilimui bei Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos orkestrui ir vadovui R. Valančauskui, vėliavas ir partnerių lentelės nešusiems kolektyvams – Trakų moterų šokių kolektyvui „Dijūta“ ir Jaunimo šokių kolektyvui bei jų vadovei V. Bagdonienė, Trakų rajono savivaldybės atstovams ir šalių/miestų partneriams bei jų atstovams iš MTSKHETA, SCHONEBECK, KOSZALIN, RHEINE, ALANYA, MALBORK,  GIZYCKO, GIZYCKO COMMUNE, NOWY SĄCZ, LUTSK, MELIKGAZI, Trakų Karališkajam Teatrui ir vadovui R. Čutai, Trakų folkloro ansambliui „Radasta“ ir vadovei R. Zakarei, Trakų moterų chorui ir vadovei B. Šakalienei, Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Aukštava“, Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Nava“, Lentvario moterų liaudiškų šokių grupei „Verpstė“, Lentvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Lendvarė“ ir šių kolektyvų vadovei R. Blikertienei,  Lentvario liaudies dainų kolektyvui „Klevinė“ ir Lentvario folkloro kolektyvui „Volunga“ bei šių kolektyvų vadovei I. Okuškienei, Rūdiškių folkloro ansambliui „Diemedis“ ir vadovei D. Žalpienei, Rūdiškių vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui „Griciukas“ ir vadovei A. Gaidytei-Palaitienei, Rykantų mergaičių liaudiškų šokių grupei ir vadovei A. Česnakauskienei, ONUŠKĮ – MAŽĄJĄ KULTŪROS SOSTINĘ atstovavusiems – Onuškio bendruomenei ir jos pirmininkei L. Korsanovienei bei Onuškio D. Malinausko gimnazijai, Trakų rajono savivaldybės darbuotojams, Trakų lopšeliui/darželiui „Ežerėlis“, Trakų lopšeliui/darželiui „Obelėlė“, Trakų pradinei mokyklai, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijai, Trakų viešajai bibliotekai, Aukštadvario mokyklai-darželiui „Gandriukas“, Aukštadvario gimnazijai, Lentvario pradinei mokyklai, Lentvario futbolo mokyklai „Lentvaris“, Lentvario lopšeliui/darželiui „Svajonėlė“, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijai, Lentvario „Versmės“ gimnazijai, Paluknio „Medeinos“ gimnazijai, UAB „Trakų vandenys“, Lietuvos kariuomenės atstovams, Trakų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Grendavės bendruomenei ir seniūnijai. 

Eisena atžygiavus iki šv. Jono Nepomuko koplystulpio, šventės atidarymo ceremoniją prasidėjo Trakų himno akordais. Susirinkusius sveikino Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Dainų šventės šimtmečiui skirtą koncertą pradėjo Trakų fanfarinis orkestras, vad. Rokas Podelis ir Trakų kultūros ir meno centro moterų choras TRAKAI, vad. Jaunius Šakalys ir Brigita Šakalienė. Koncerto pagrindinę programą atliko Trakų rajono šokių, muzikos ir folkloro kolektyvai dalyvausiantys Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“. Esame nepaprastai jiems dėkingi, už parodytą įspūdingą programą ir tariame AČIŪ:

Trakų meno mokyklos fanfariniam orkestrui bei jo vadovui R. Podeliui, Trakų kultūros ir meno centro kolektyvams: Folkloro ansambliui „Radasta” ir vadovėms M. Morkūnienei ir R. Zakarei, Moterų liaudiškų šokių grupei „Dijūta“, Vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Vaivorai“, Jaunimo liaudiškų šokių kolektyvui ir jų vadovei V. Bagdonienei, Moterų chorui „Trakai“ ir vadovams B. Šakalienei ir J. Šakaliui, Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Aukštava“ ir „Nava“ ir jų vadovei R. Blikertienei, Rykantų universalaus-daugiafunkcio centro mergaičių liaudiškų šokių grupei ir vadovei A. Česnakauskienei, Lentvario kultūros centro kolektyvams: Moterų šokių grupei „Verpstė“ ir Vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Lendvarė“ ir jų vadovei R. Blikertienei, Folkloro ansambliui „Volunga“ ir vadovei I. Okuškienei, Rūdiškių kultūros centro kolektyvams: Folkloro ansambliui „Diemedis“ ir vadovei D. Žalpienei, Vaikų folkloro ansambliui „Griciukas“ ir vadovei A. Gaidytei – Palaitienei, Instrumentiniam ansambliui „Concord“ ir vadovui  R. Stanaičiui. 

Birželio 1 d. šventės „Trakų vasara 2024“ metu įvyko tradicinis tautinių bendrijų festivalis „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“, kurį organizavo Trakų kultūros ir meno centras. Projektinį renginį dalinai finansavo Tautinių mažumų departamentas prie LR vyriausybės bei Trakų rajono savivaldybė. Kaip visada čia savo kultūrą reprezentavo didelis būrys meno kolektyvų. Festivalyje skambėjo karaimų, lenkų, totorių, ukrainiečių, kirgizų, kartvelų, vokiečių, žydų, romų dainos, sukosi šokių pynės. 

Festivalio pradžią paskelbė bei visus sveikino Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė, Trakų garbės pilietė, ambasadorė Halina Kobeckaitė. Festivalio viešnias simboliniais širdelės formos meduoliais apdovanojo Trakų kultūros ir meno centro direktorė Joana Giedraitytė bei projekto vadovė Viktorija Šamatovičienė.

Nuoširdžiai dėkojame puikiems festivalio dalyviams: lenkų dainų ir šokių ansambliui „Troczanie“ ir vadovui Kšyštofui Stankevič, choreografei Dianai Fedorovič, Karaimų bendruomenės nariui Martynui Samulevičiui, Ukrainos nusipelniusiai artistei, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistei  Dianai Mataitienei, Vilniaus vokiečių bendruomenės ansambliui „Heimatgruss“, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos kartvelų folkloro ansambliui „Pesvebi“ ir vadovui Luka Mebonia, Lietuvos kirgizų bendruomenei, pirmininkui Belek Aidarov, Totorių kultūros centro folkloro ansambliui „Ilsu“ ir vadovei Almirai Parmaksizoglu, koncertmeisteriui Liutaurui Milišauskui, dainų ir šokių ansambliui „Fajerlech“ ir vadovei Larisai Vyšniauskienei, grupei „Sare Roma“  ir vadovui Ištvanui Kvik, Darjai Repalo (Ukraina), Kirai Yerominai (Ukraina), Rykantų ansambliui „Vilsa“ ir vadovui  Dariušui Nedveckiui bei šokių grupei ir vadovei Anicetai Česnakauskienei. Ypatinga padėka renginio vedėjui Giedriui Leškevičui.

Trakų kultūros ir meno centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *