Trakų kultūros ir meno centras

PASIMATYMAI SU OPERA

Trakų kultūros ir meno centras vėl kviečia į pasimatymus su žaviąja opera. Jos balsai Trakų krašte skambės nuo balandžio iki birželio pabaigos. Ir apims keletą Trakų rajono miestų ir kaimų. Pasimatymų metu vyks švietėjiškos bei koncertinės veiklos, kurių metu dalyviai susipažins su klasikine muzika, operos istorija, jos kūrėjais ir atlikėjais. Susitikimuose dalyvaus vaikai, jaunimas bei suaugusieji. Pažintį su opera organizuoja projekto „Opera“ autoriai – Trakų kultūros ir meno centras. Pagrindiniai projekto rėmėjai – Lietuvos Kultūros taryba, prie LR Kultūros ministerijos bei Trakų rajono savivaldybė.

Pažintis su opera jau prasidėjo balandžio 10 d. Kuomet Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai apsilankė Lietuvos operos ir baleto teatre. Čia jie išgirdo operos kūrimosi istoriją, lietuviškos operos teatro kūrimosi ir statybų istorijas, apsilankė užkulisiuose, scenogarfijos dirbtuvėse, ložėse. Sužinojo nemažai dizaino, architektūrinių paslapčių. Ekskursijos pabaigoje, visi smagiai šnekučiuodamiesi, vaišinosi legendiniu operos karštuoju šokoladu.

Balandžio 15 d. Trakų kultūros ir meno centre vyko moksleivių susitikimas su Lietuvos operos ir baleto teatro operos solistu Liudu Mikalausku. Atlikėjas vaizdingai papasakojo, pasitelkęs vaizdo priemones, apie Lietuvos operos pradininką Kiprą Petrauską, apie lietuviškos operos kūrimosi kelią. Susitikime dalyvavo Trakų gimnazijos bei Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai ir pedagogai.

Vėliau susitikimo dalyviai kultūros centro aikštėje dalyvavo Pasaulinės Meno dienos minėjime. Jo metu buvo paskelbta projekto „Opera“ pradžia, kurią paskelbė operos solistas Liudas Mikalauskas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Virginija Bartušyti ir džiazo virtuozas, trimitininkas Valerijus Ramoška. Toliau opera keliaus į Lentvarį, Dusmenis, Onuškį bei skambės Trakuose.

Menų dienos proga susirinkusius sveikino Trakų rajono vicemerė Jolanta Abucevičienė, LR Seimo narė Edita Rudelienė, LR Seimo narys, kultūros komiteto narys Kęstutis Vilkauskas, Trakų kultūros ir meno centro direktorė Joana Giedraitytė, Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė.

Minėjimo metu buvo apdovanoti kultūros darbuotojai, dirbantys vienoje darbovietėje 10 bei 20 metų. LR Seimo narės E. Rudelienės padėka ir Trakų rajono savivaldybės mero apdovanojimas buvo įteiktas Trakų kultūros ir meno centro direktorės pavaduotojai Indrei Mateuss.

Pasaulio Menų diena tai – meno, muzikos, teatro, dailės, muziejų, bibliotekų, amatų, kultūros vertybių apsaugos ir kitų kultūros sričių šventė, kuri skatina prisiminti, jog kultūra yra kiekvienos valstybės, tautos, bendruomenės, šeimos dvasinės darnos ir vertybių pamatas.

Dėkojame visiems kūrėjams, kultūros aktyviems dalyviams. Visų laukiame kituose meno ir kultūriniuose renginiuose, projekto „Opera“ veiklose. Sekantis susitikimas su opera vyks Lentvario kultūros centre, gegužės 7 d. Bei bus skirtas vaikų muzikinio išprūsimo plėtrai.

Trakų kultūros ir meno centro kultūrinių renginių organizatorė, projekto vadovė Viktorija Šamatovičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *